Page 14 of 17 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast
Results 261 to 280 of 323

Thread: Cork AUL Divisions 1,2 & 3 2018/19

  1. #261
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    AUL Results for Friday 12th October:
    Munster Junior Cup 2nd Round: Leeview Ath 1 Lakewood Ath 2;
    AOH Cup 2nd Round: City Wanderers 5 Kilmichael Rovers 0;

    AUL Results for Saturday 13th October:
    Munster Junior Cup 2nd Round:
    Village Utd v Carrigtwohill Utd A (off);
    Glen Celtic 9 Buttevant 3;

    AOH Cup 2nd Round:
    Central Rovers 4 Corkbeg 2
    ; St John Boscos B 3 Waterloo 2;
    Pearse Celtic A 4 Parkview Celtic 0;
    Leeview Ath 1 Lakewood Ath 2;
    City Wanderers 5 Kilmichael Rovers 0;

    AUL 1A:
    Cloughduv Celtic v Rathcoole Rovers (off);

    AUL 2: Hibernians v Carrigtwohill Utd (off);

    AUL 3: Killumney Utd 4 Innishvilla 1;

    AUL 3A: Greenmount Rangers v Greenwood (off);

    AUL Results for Sunday 14th October:

    Munster Junior Cup 1st Round:
    Cathedral Celtic 4 Rylane Celtic 0.

    AOH Cup 2nd Round:
    Coachford 6 Blackpool Celtic 4.

    AUL 1: Springfield v UCC (off).

    AUL 1A: Strand Utd 1 Donoughmore Ath 2.

    AUL 2: Blackstone Rovers v Grattan Utd (off).

    AUL 2A:
    Bweeng Celtic 5 Richmond 2;
    Knocknaheeny Celtic v Southcoast Ath (off).

    AUL 3:
    Ard Na Laoi 5 Macroom 4; Ballinhassig 0 Los Zarcos 4.

    AUL 3A: Watergrasshill Utd 1 Castleview 3; UCC 0 Grangevale 5
    Last edited by localledgend; 15/10/2018 at 7:27 AM.

  2. #262
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Weekend Fixtures

    Cork AUL

    Updated 12th Oct 2018Friday 19th October Ko 7.45pmNew Balance FAI Junior Cup 3rd Round
    Leeview Ah v Blarney Utd, Mayfield Community School, Marc Barry

    Saturday 20th October Ko 2,00pm Unless Otherwise Stated
    New Balance FAI Junior Cup 3rd Round

    Bohemians v Village Utd, Fairfield, Richard Murphy
    Lakewood Ath v Midleton FC, Ovens, M.Barry
    Rathcoole Rovers v Tramore Ath, Rathcoole, P.Buckley
    Greenwood FC v Glenthorn Celtic, Leaghanamore. V.Coonan
    Macroom FC v Douglas Hall, Murray Field, J.Lenihan
    Dunbar Celtic v Grattan Utd, Deerpark School, G.Duffy
    Planet Cork FC v Buttevant, Mayfield Community School 2.30pm, CBSL
    St Michaels Cup Quarter Finals
    Central Rovers v Corkbeg, Central Pk, M.O’Flaherty
    Glen Celtic v City Wanderers, Glen Pk, T.Cotter
    Saxone Cup 1st Round
    Churchvilla v Glenthorn Celtic, Kilboy Cloyne, D.Daunt
    Presidents Cup 1st Round
    Killumney Utd v UCC B, The Farm, J.O’Connor


    AUL 1A
    Cloughduv Celtic v Donoughmore Ath, Fr O Driscoll Pk, T.Callanan
    AUL 2
    Knockraha v Blackpool Celtic, Gaca Ptiches Brooklodge, B.Forde
    Hibernians v Blackstone Rovers, Shanbally, B.Noonan
    AUL2A
    Kilmichael Rovers v Bweeng Celtic, Kilmichael, B.O’Regan
    AUL 3
    Innishvilla v Los Zarcos, Knockncurra, Innishannon, G.Dolan
    AUL 3A
    St John Boscos v Pearse Celtic, Dungourney, K.Szatkowski

    Sunday 21st October Ko 10.45am Unless Otherwise Stated
    New Balance FAI Junior Cup 3rd Round
    Waterloo FC v Rylane Celtic, Whitechurch Community Centre, Richard Murphy
    Coachford v Kanturk, The Glebe, T.Thompson
    St John Boscos v Passage FC, Dungourney 2.00pm, V.Coonan
    Cathedral Celtic v Carrigaline Utd B, Fairfield, P.Buckley
    St Michaels Cup Quarter Finals
    UCC A v CFC Banteer, The Farm, G.Duffy
    Springfield v Temple Utd, Pat O Brien Pk, M.Barry


    AUL 1A
    Strand Utd v Fairview, Ballyanley, B.O’Regan
    AUL 2
    Grattan Utd v Carrigtwohill Utd, O Neill Pk, J.Lenihan
    AUL 2A
    Knocknaheeny Celtic v Richmond, Kilmore Rd, G.Dolan
    AUL 3
    Ballinhassig v Macroom, Gortnaglough, K.Szatkowski
    Lakewood Ath v Ard Na Laoi, Ovens 2.00pm, M.O’Flaherty
    AUL 3A
    Grangevale v Greenmount Rangers, Grangevale Pk, B.Noonan
    Watergrasshill Utd v Parkview Celtic, Skehanagh, T.Callanan
    Last edited by localledgend; 18/10/2018 at 12:33 PM.

  3. #263
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Murphy's Irish Stout League 1
    Pld W D L GF GA Pts
    Glen Cel 5 4 1 0 10 5 13
    Corkbeg 5 3 0 2 14 13 9
    City Wanderers 2 2 0 0 10 2 6
    Dunbar Cel 4 2 0 2 4 5 6
    Central Rovers 5 2 0 3 12 14 6
    Springfield 6 1 1 4 7 13 4
    UCC A 1 1 0 0 3 0 3
    Cathedral Cel 6 1 0 5 7 15 3
    Murphy's Irish Stout League 1A
    Pld W D L GF GA Pts
    Donoughmore Ath 5 4 1 0 16 6 13
    Rathcoole Rovers 4 3 1 0 13 5 10
    CFC Banteer 7 3 1 3 13 14 10
    Temple Utd 7 3 1 3 12 14 10
    Strand Utd 7 2 0 5 5 14 6
    Fairview 4 1 1 2 5 7 4
    Cloughduv Cel 6 1 1 4 6 10 4
    Murphy's Irish Stout League 2
    Pld W D L GF GA Pts
    Blackpool Cel 6 5 1 0 22 9 16
    Knockraha 7 3 1 3 11 13 10
    Hibernians 6 2 2 2 12 10 8
    Grattan Utd B 5 2 1 2 8 8 7
    Carrigtohill Utd B 5 2 1 2 7 7 7
    Blackstone Rvs 6 2 0 4 11 15 6
    Churchvilla 3 0 0 3 1 10 0
    Murphy's Irish Stout League 2A
    Pld W D L GF GA Pts
    Bweeng Cel 7 5 0 2 21 17 15
    South Coast Ath 5 4 0 1 27 4 12
    Kilmichael Rvs 4 2 1 1 12 9 7
    Glenthorn Cel B 5 2 0 3 18 11 6
    Leeview Ath B 4 2 0 2 5 7 6
    Richmond 4 1 0 3 7 21 3
    Knocknaheeny Cel B 5 0 1 4 4 25 1

  4. #264
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Murphy's Irish Stout League 3
    Pld W D L GF GA Pts
    Killumney Utd 7 4 3 0 19 7 15
    Ard-na-Laoi 7 3 2 2 21 15 11
    Innishvilla B 6 3 2 1 10 8 11
    Los Zarcos 5 2 3 0 12 5 9
    Macroom B 6 2 2 2 9 11 8
    Lakewood Ath B 6 1 2 3 4 9 5
    Ballinhassig 7 0 0 7 3 23 0
    Murphy's Irish Stout League 3A
    Pld W D L GF GA Pts
    Grangevale 6 6 0 0 21 6 18
    Watergrasshill 5 4 0 1 10 7 12
    St John Boscos B 4 3 1 0 10 2 10
    Castleview 6 3 1 2 11 10 10
    Greenmount Rngs 6 2 0 4 9 14 6
    Pearse Cel B 6 1 1 4 7 10 4
    UCC B 2 1 0 1 3 7 3
    Parkview Cel A 4 0 1 3 4 11 1
    Greenwood B 5 0 0 5 5 13 0

  5. #265
    Reserves
    Joined
    Jul 2005
    Posts
    422
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    24 Posts
    Bit off topic but how long have Millstreet Celtic been gone from the AUL?

  6. #266
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    2014/15 I belive was their last Season in the Aul.

  7. #267
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    AUL Results for W\E 21-Oct-18


    New Balance FAI Junior Cup 3rd Round:
    Bohemians 1 Village Utd 0;
    Lakewood Ath 4 Midleton FC 1;
    Rathcoole Rovers 2 Tramore Ath 1;
    Greenwood FC 0 Glenthorn Celtic 1;
    Macroom FC 5 Douglas Hall 2;
    Dunbar Celtic 2 Grattan Utd 4;
    Planet Cork FC 1 Buttevant 8;
    Leeview Ath 2 Blarney Utd 4;
    Waterloo FC 7 Rylane Celtic 0;
    Coachford 3 Kanturk 0;
    St John Boscos 3 Passage FC 0;
    Cathedral Celtic 2 Carrigaline Utd B 4.


    St Michaels Cup Quarter Finals:
    Central Rovers 1 Corkbeg 4;
    Glen Celtic v City Wanderers (off).


    Saxone Cup 1st Round:
    Churchvilla 6 Glenthorn Celtic 1;
    UCC A 4 CFC Banteer 2 (aet);
    Springfield 2 Temple Utd 4.


    Presidents Cup 1st Round:
    Killumney Utd 8 UCC B 1.


    AUL 1A:
    Cloughduv Celtic 3 Donoughmore Ath 5;
    Strand Utd 0 Fairview 1.


    AUL 2:
    Knockraha 0 Blackpool Celtic 2;
    Hibernians 2 Blackstone Rovers 0;
    Grattan Utd 2 Carrigtwohill Utd 3.


    AUL2A:
    Kilmichael Rovers 2 Bweeng Celtic 2;
    Knocknaheeny Celtic 1 Richmond 6.


    AUL 3:
    Innishvilla 3 Los Zarcos 3;
    Ballinhassig 2 Macroom 5;
    Lakewood Ath 4 Ard Na Laoi 0.


    AUL 3A:
    St John Boscos 0 Pearse Celtic 1;
    Grangevale 1 Greenmount Rangers 0;
    Watergrasshill Utd 3 Parkview Celtic 1.
    Last edited by localledgend; 22/10/2018 at 7:46 AM.

  8. #268
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Friday 26th October Ko 7.45pm

    AOH Cup 2nd Round
    Buttevant v Innishvilla B, Buttevant, T. Thompson

    AUL2A
    Leeview Ath v Richmond, Mayfield Community School, J.O’Connor

    Saturday 27th October Ko 2.00pm

    Munster Junior Cup 2nd Round
    Knocknaheeny Celtic v Tower FC, Kilmore Rd, P.Buckley
    Pearse Celtic v Bohemians, Leaghanamore, Liam Murphy

    AOH Cup 2nd Round
    Donoughmore Ath v Ballinhassig, Donoughmore, T.Cotter
    Churchvilla v Hibernians, Kilboy, Cloyne, J.Lenihan
    Lakewood Ath A v Innishvilla A, Ovens, D.Keeler
    Village Utd v Grattan Utd A, Silverheights Pk, Richard Murphy


    AUL1
    Glen Celtic v Central Rovers, Glen Pk, M.O’Flaherty
    AUL1A
    Fairview v Rathcoole Rovers, Fairfield, K.Szatkowski
    CFC Banteer v Strand Utd, Rathcoole, B.O’Regan
    AUL 2A
    Southcoast Ath v Kilmichael Rovers, Shanbally, D.Daunt
    AUL3
    Killumney Utd v Macroom, The Farm, B.Forde
    AUL3A
    Greenwood v Parkview Celtic, Alsa Pk, T.Callanan

    Sunday 28th October Ko 10.45am Unless Otherwise Stated

    Munster Junior Cup 2nd Round
    Glenthorn Celtic A v Carrigtwohill Utd B, Glenthorn Pk, Richard Murphy
    St John Boscos v Grangevale, Dungourney, 2.00pm, Liam Murphy
    Cathedral Celtic v Kanturk, Fairfield, P.O’Sullivan

    AUL 1
    Springfield v Corkbeg, Pat O Brien Pk, P.O’Keeffe
    UCC v Dunbar Celtic, The Farm, M.Barry

    AUL 3A
    Watergrasshill Utd v St John Boscos, Skehanagh, B.Noonan
    Castleview v UCC, O’Sullivan Pk, G.Dolan
    Last edited by localledgend; 25/10/2018 at 12:37 PM.

  9. #269
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    F.A.I. NEW BALANCE JUNIOR CUP 2018-2019
    4th ROUND DRAW.

    CORK AREA:



    Blarney United v Buttevant

    Lakewood Athletic v Carrigaline United

    Waterloo FC v Bohemians FC

    Coachford FC v Macroom FC

    Carrigaline United “B” v Cobh Wanderers

    Dunbar Celtic v Ringmahon Rangers

    Glenthorn Celtic v St.John Boscos

    Fermoy FC v Rathcoole Rovers

  10. #270
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    AUL Results for Saturday 27th October:
    Munster Junior Cup 2nd Round:
    Knocknaheeny Celtic 3 Tower FC 2 (aet);
    Pearse Celtic 1 Bohemians 0;


    AOH Cup 2nd Round:
    Donoughmore Ath 7 Ballinhassig 2;
    Churchvilla 3 Hibernians 1;
    Lakewood Ath A 0 Innishvilla A 3;
    Village Utd 2 Grattan Utd A 1;
    Buttevant 3 Innishvilla


    AUL1:
    Glen Celtic 3 Central Rovers 2;


    AUL1A:
    Fairview 1 Rathcoole Rovers 1;
    CFC Banteer 3 Strand Utd 3;


    AUL 2A:
    Southcoast Ath 2 Kilmichael Rovers 1;
    Leeview Ath 2 Richmond 3;


    AUL3:
    Killumney Utd 6 Macroom 2;


    AUL3A:
    Greenwood 1 Parkview Celtic 3;

  11. #271
    Apprentice
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts
    Quote Originally Posted by localledgend View Post
    AUL Results for Saturday 27th October:
    Munster Junior Cup 2nd Round:
    Knocknaheeny Celtic 3 Tower FC 2 (aet);
    Pearse Celtic 1 Bohemians 0;


    AOH Cup 2nd Round:
    Donoughmore Ath 7 Ballinhassig 2;
    Churchvilla 3 Hibernians 1;
    Lakewood Ath A 0 Innishvilla A 3;
    Village Utd 2 Grattan Utd A 1;
    Buttevant 3 Innishvilla


    AUL1:
    Glen Celtic 3 Central Rovers 2;


    AUL1A:
    Fairview 1 Rathcoole Rovers 1;
    CFC Banteer 3 Strand Utd 3;


    AUL 2A:
    Southcoast Ath 2 Kilmichael Rovers 1;
    Leeview Ath 2 Richmond 3;


    AUL3:
    Killumney Utd 6 Macroom 2;


    AUL3A:
    Greenwood 1 Parkview Celtic 3;




    Far to cold at the weekend to take in any of them games , doubt next weekend will be any different, any1 get a look In up in mayfield a great win for village

  12. #272
    Apprentice
    Joined
    Nov 2017
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts
    Good wins for Knocknaheeny, Pearse & Village. Donoughmore seem to be going nicely again this season.
    Anyone See the Village vs Grattan game? that`s 2 cups in 2 weeks that Grattan have been knocked out of.
    Have they been unlucky or are they after losing players etc?

  13. #273
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Quote Originally Posted by Xmas3Formation View Post
    Good wins for Knocknaheeny, Pearse & Village. Donoughmore seem to be going nicely again this season.
    Anyone See the Village vs Grattan game? that`s 2 cups in 2 weeks that Grattan have been knocked out of.
    Have they been unlucky or are they after losing players etc?
    I don't know about the village game but Dunbar were well worth the win. From what I have seen of Grattan so far they will be right in the mix at the end of the year. For me I think there are only 3 teams that can win the league this year and thats Kncoka Grattan and possibly Pearse!The rest although capable of beating anyone on there day really wont have the squads needed to win the premier!

  14. #274
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Weekend Fixtures

    Friday, 2 November 2018 – K/o 7.45 p.m
    Munster Junior Cup Second Round:
    City Wanderers v Los Zarcos, CIT Bishopstown, T.Thompson


    Saturday, 3 November 2018 – K/o 2 p.m
    .Mossie Linnane League Cup Quarter-final:
    St John Bosco A v Knocknaheeney Celtic A, Dungourney, P.O’Sullivan


    Munster Junior Cup Second Round:
    Grattan Utd B v Grattan Utd A, O Neill Pk, Liam Murphy
    Carrigtwohill United A v Village United, Ballyadam Pk, V.Coonan

    AOH Cup Second Round:
    Bohemians v Dunbar Celtic, Fairfield, T.McCarthy
    Macroom A v Carrigtwohill United B, Murray Field, Richard Murphy


    AUL 1:
    Glen Celtic v Corkbeg, Glen Pk, P.Buckley
    Central Rovers v UCC A, Central Pk, J.O’Connor

    AUL 1A:
    Donoughmore Athletic v Fairview, Donoughmore, D.Daunt
    Rathcoole Rovers v Cloughduv Celtic, Rathcoole, M.O’Flaherty

    AUL 2:
    Churchvilla v Blackstone Rovers, Kilboy, Cloyne, Marc Barry
    Hibernians v Blackpool Celtic, Shanbally, B.Forde

    AUL 2A:
    Kilmichael Rovers v Leeview Athletic B, Kilmichael, B.O’Regan
    Richmond v South Coast Athletic, Garrandarragh Wilton, G.Dolan

    AUL 3:
    Macroom B v Lakewood Athletic B, Town Pk, K.Szatkowski
    Killumney United v Ballinhassig, The Farm, P.O’Keeffe

    AUL 3A:
    Greenmount Rangers v Parkview Celtic, Murphy’s Farm, B.Noonan
    UCC B v Watergrasshill United , The Farm, T.Callanan

  15. #275
    Apprentice
    Joined
    Nov 2017
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts
    Quote Originally Posted by localledgend View Post
    I don't know about the village game but Dunbar were well worth the win. From what I have seen of Grattan so far they will be right in the mix at the end of the year. For me I think there are only 3 teams that can win the league this year and thats Kncoka Grattan and possibly Pearse!The rest although capable of beating anyone on there day really wont have the squads needed to win the premier!
    I`d probably agree, although i haven`t seen Grattan in the last 5 weeks or so to be fair.
    I feel Knocka have the individuals to win it if they keep them for the season.

  16. #276
    Apprentice
    Joined
    Mar 2016
    Posts
    70
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts
    Quote Originally Posted by localledgend View Post
    I don't know about the village game but Dunbar were well worth the win. From what I have seen of Grattan so far they will be right in the mix at the end of the year. For me I think there are only 3 teams that can win the league this year and thats Kncoka Grattan and possibly Pearse!The rest although capable of beating anyone on there day really wont have the squads needed to win the premier!
    Well said Shetland ����������������

  17. #277
    FORMERLY: Donnie Darko
    Joined
    Sep 2011
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts
    This not a forum for teams outside the Prem?

  18. #278
    Apprentice
    Joined
    Nov 2017
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Post

    Quote Originally Posted by Kearney View Post
    This not a forum for teams outside the Prem?
    It`s currently cup season so when the likes of Dunbar Celtic beat the premier division champions it tends to spill over as it is relevant, you may get the odd quote that you feel isn`t but taken in context it probably is to some.

  19. #279
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    AUL Results for Saturday 3rd November:
    Munster Junior Cup 2nd Round:
    Grattan Utd B 0 Grattan Utd A 4;
    Carrigtwohill Utd A v Village Utd (off);
    City Wanderers 6 Los Zarcos 1.


    AOH Cup 2nd Round:
    Bohemians v Dunbar Celtic (off);
    Macroom A 4 Carrigtwohill Utd B 1.

    AUL 1:
    Glen Celtic 7 Corkbeg 2;
    Central Rovers 3 UCC A 3.

    AUL 1A:
    Donoughmore Ath 1 Fairview 1;
    Rathcoole Rovers 1 Cloughduv Celtic 1.

    AUL 2:
    Churchvilla v Blackstone Rovers (off);
    Hibernians 3 Blackpool Celtic 0.
    AUL2A:
    Kilmichael Rovers 4 Leeview Ath 1;
    Richmond v Southcoast Ath (off).

    AUL 3:
    Macroom v Lakewood Ath (off);
    Killumney Utd 10 Ballinhassig 1.

    AUL 3A:
    Greenmount Rangers v Parkview Celtic (off);
    UCC 0 Watergrasshill Utd 3.

  20. #280
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Cork AUL

    Friday 9th November Ko 7.45pm Unless Otherwise Stated

    New Balance FAI Junior Cuo 4th Round
    Blarney Utd v Buttevant, O Shea Pk, 7.30pm. MSL

    Saturday 10th November Ko 2.00pm

    New Balance FAI Junior Cup 4th Round
    Dunbar Celtic v Ringmahon Rangers, Deer Park School, Liam Murphy
    Lakewood Ath v Carrigaline Utd, Ovens, M.Barry

    AOH Cup 2nd Round
    CFC Banteer v Knocknaheeny Celtic A, Rathcoole, G.Dolan

    St Michaels Cup Quarter Final
    Glen Celtic v City Wanderers, Glen Pk, Richard Murphy

    Saxone Cup Quarter Finals
    Richmond v Blackpool Celtic, Garrandarragh, Wilton, J.Lenihan
    Blackstone Rovers v Hibernians, Fairfield, M.O’Flaherty
    Churchvilla v Carrigtwohill Utd B, Kilboy Cloyne, T.Callanan
    Knockraha v Grattan Utd B, GACA Pitches Brooklodge, K.Szatkowski

    Presidents Cup Quarter Final
    Los Zarcos v Macroom B, Town Pk, Millstreet, B.Noonan

    AUL 1
    Corkbeg v UCC, Whitegate, D.Keeler
    Central Rovers v Springfield, Central Pk, D.Daunt

    AUL1A
    Donoughmore Ath v Strand Utd, Donoughmore, B.Forde

    AUL 2A
    Kilmichael Rovers v Knocknaheeny Celtic, Kilmichael, J.O’Connor
    Southcoast Ath v Glenthorn Celtic, Shanbally, P.O’Keeffe

    AUL 3A
    Greenwood v Greenmount Rangers, ALSA Pk, B.O’Regan


    Sunday 11th November Ko 10.45 Am Unless Otherwise Stated

    New Balance Fai Junior Cup 4th Round
    Glenthorn Celtic v St John Boscos, Glenthorn Pk, P.O’Sullivan
    Waterloo v Bohemians, Whictechurch Community Centre, Richard Murphy
    Coachford v Macroom, The Glebe, Liam Murphy
    Fermoy v Rathcoole Rovers, Carrick Pk, MSL

    AOH Cup 2nd Round
    Temple Utd v Cathedral Celtic, Temple Pk, V.Coonan

    President Cup Quater Finals
    Ballinhassig v Castleview, Gortnaglough, M.O’Flaherty
    Lakewood Ath B v St John Boscos B,Ovens, 2.00pm, P.O’Keeffe
    Grangevale v Killumney Utd, Grangevale Pk, T.Mc Carthy

    AUL 1A
    Fairview v Cloughduv Celtic, Fairfield, T.Thompsn

    AUL 2A
    Bweeng Celtic v Leeview Ath, Bweeng Sports Field, T.Callanan

    AUL 3A
    Parkview Celtic v UCC, Garryduff, B.Forde
    Pearse Celtic v Watergrasshill Utd, Leaghanamore, 2.00pm, B.Noonan
    Last edited by localledgend; 08/11/2018 at 3:31 PM.

Page 14 of 17 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast

Similar Threads

  1. Cork AUL Divisions 1, 2 & 3 2016/17
    By killer"B" in forum Junior League
    Replies: 87
    Last Post: 19/07/2017, 7:16 PM
  2. Cork AUL Divisions 1, 2 & 3 2015/16
    By sorryburnsy in forum Junior League
    Replies: 507
    Last Post: 29/06/2016, 3:09 PM
  3. Cork AUL Divisions 1, 2 & 3 2015/16
    By Eric Cantwina in forum Rubbish
    Replies: 1
    Last Post: 05/11/2015, 11:27 PM
  4. Cork AUL Divisions 1, 2 & 3 2014/15
    By killer"B" in forum Junior League
    Replies: 956
    Last Post: 20/06/2015, 3:37 PM
  5. Cork AUL 2013/14 Divisions 1, 2 & 3
    By Dixie's Cousin in forum Junior League
    Replies: 792
    Last Post: 27/06/2014, 5:10 PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •