Page 84 of 85 FirstFirst ... 347482838485 LastLast
Results 1,661 to 1,680 of 1685

Thread: Munster Senior League - Junior Divisions

  1. #1661
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    SATURDAY 22nd SEPTEMBER

    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE CUP QUARTER FINAL
    St Mary’s 0 v 3 Tramore Ath, St Mary’s Park, 2pm (M.O.Connell)


    BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION
    Ringmahon Rgs B 0 v 2 Ringmahon Rgs

    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1
    Passage 1 v 1 Park Utd,
    Crosshaven 2 v 2 Fermoy,
    Cobh Wanderers 0 v 2 Leeside,


    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2
    Midleton v Bandon,
    Last edited by localledgend; 22/09/2018 at 8:30 PM.

  2. #1662
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION
    Leeds 3 v 1 Avondale Utd, Leeds Park,)


    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1
    Everton Utd 2 v 2 Carrigaline Utd A,


    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2
    Avondale Utd A 2 v 5 Douglas Hall Ath, Avondale Park, 10.45am (T.Goggin)
    Corinthians Academicals 3 v 1 Mayfield Utd, Castletreasure, 10.45am (JP.Grey)
    Glasheen 2 v 1 Kilreen Celtic, Murphy’s Farm, 10.45am (C.Braganza)

  3. #1663
    Apprentice
    Joined
    Dec 2017
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts
    Quote Originally Posted by localledgend View Post
    BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION
    Leeds 3 v 1 Avondale Utd, Leeds Park,)


    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1
    Everton Utd 2 v 2 Carrigaline Utd A,


    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2
    Avondale Utd A 2 v 5 Douglas Hall Ath, Avondale Park, 10.45am (T.Goggin)
    Corinthians Academicals 3 v 1 Mayfield Utd, Castletreasure, 10.45am (JP.Grey)
    Glasheen 2 v 1 Kilreen Celtic, Murphy’s Farm, 10.45am (C.Braganza)
    Watched that Leeds v avondale game today Leeds worth the win .

  4. #1664
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Weekend Fixtures

    SATURDAY 29th SEPTEMBER

    FAI JUNIOR CUP 2ND ROUND
    Ringmahon Rgs B v Lakewood, Ringmahon Park, 2pm (J.Walsh)
    College Corinthians v Greenwood, Castletreasure, 2pm (P.McAuliffe)
    Everton v Kilreen Celtic, Everton Park, 2pm (JP.Grey)
    Mayfield Utd v Douglas Hall, Mayfield Park, 2pm (M.Rajszczak)
    St Mary’s v Carrigaline Utd B, St Mary’s Park, 2pm (F.Murphy)
    Bandon v Killumey Utd, Town Park, 2pm (TBC)
    Wilton Utd v Blarney Utd, Pat Bowdren Park, 2pm (A.Buttimer)
    Midleton v Everton Utd, Knockgriffin Park, 7pm (M.O.Connell)

    SUNDAY 30th SEPTEMBER

    FAI JUNIOR CUP 2ND ROUND
    Ringmahon Rgs v Glenthorn B, Ringmahon Park, 10.45am (T.Goggin)
    U.C.C. A v Passage, The Farm, 10.45am (JP.Grey)
    Avondale Utd v Cobh Wanderers, Avondale Park, 10.45am (P.McAuliffe)
    Glasheen v Rockmount, Murphy’s Farm, 10.45am (J.Walsh)
    Tramore Ath v Crosshaven, Tramore Park, 10.45am (R.O.Leary)
    Crookstown FC v Fermoy, Crookstown, 10.45am (CBL)

    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1
    Leeside v Park Utd, Leeside Park, 10.45am (G.Kelly)

  5. #1665
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    FAI JUNIOR CUP 2ND ROUND
    Carrigaline Utd 2 v 1 U.C.C. Utd

  6. #1666
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    FAI JUNIOR CUP 2ND ROUND


    Ringmahon Rgs B 1 v 3 Lakewood
    College Corinthians 1 v 4 Greenwood
    Everton 6 v 3 Kilreen Celtic,
    Mayfield Utd 2 v 3 Douglas Hall,
    St Mary’s 1 v 3 Carrigaline Utd
    Bandon 2 v 0 Killumey Utd,
    Wilton Utd 0 v 1 Blarney Utd,
    Midleton v Everton Utd,

  7. #1667
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Sunday Results

    FAI JUNIOR CUP 2ND ROUND

    Ringmahon Rgs 8 v 1 Glenthorn B,
    U.C.C. A 1 v 2 Passage,
    Avondale Utd 0 v 1 Cobh Wanderers,
    Glasheen 0 v 2 Rockmount,
    Tramore Ath 2 v 1 Crosshaven,
    Crookstown FC 0 v 1 Fermoy,


    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1
    Leeside 0 v 0 Park Utd,

  8. #1668
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Weekend Fixtures

    SATURDAY 6th OCTOBER

    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1
    Passage v Fermoy, Rockenham Park, 2pm (M.O.Connell)
    St Mary’s v Crosshaven, St Mary’s Park, 2pm (J.Hennessy)
    Carrigaline Utd A v Leeside, Ballea Park, 3pm (C.Braganza)
    Cobh Wanderers v Wilton Utd, Old Church Park, 2pm (M.Rajszczak)
    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2
    Bandon v Glasheen, Town Park, 2pm (R.O.Leary)
    Mayfield Utd v Kilreen Celtic, Mayfield Park, 2pm (S.O.Flynn)
    U.C.C. Academicals v Youghal Utd, The Farm, 2pm (P.McAuliffe)

    SUNDAY 7th OCTOBER

    BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION
    U.C.C. A v Douglas Hall, The Farm, 10.45am (E.McNally)
    Avondale Utd v College Corinthians, Avondale Park, 10.45am (T.Kelleher)
    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1
    Park Utd v Blarney Utd, Brigown Park, 10.45am (JP.Grey)
    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2
    Corinthians Academicals v Avondale Utd A, Castletreasure, 10.45am (A.Buttimer)

  9. #1669
    Apprentice
    Joined
    Dec 2013
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Might sound like a silly question but why are all the teams in the munster league from cork ? Would pike etc from limerick not be at this level ?

  10. #1670
    Reserves
    Joined
    Jul 2005
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    24 Posts
    Teams like Pike in Limerick, St Michaels in South Tipp and so on prefer shooting fish in a barrel.

  11. #1671
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Quote Originally Posted by Abbeyman View Post
    Might sound like a silly question but why are all the teams in the munster league from cork ? Would pike etc from limerick not be at this level ?
    There was at one stage a North and a South Munster league. They both merged to become the Munster senior league.
    Teams from Tipp Kerry waterford and limerick would have at some stage played in this league.
    Are the likes of Pike at this level? Most defenitly yes!!

  12. #1672
    Apprentice
    Joined
    Dec 2013
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Seems a pity that you don’t have teams for all counties in a munster league , should just call it the cork league at this stage

  13. #1673
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    FRIDAY 5th OCTOBER


    BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION
    Rockmount 2 v 0 Leeds,


    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2
    Douglas Hall Ath 3 v 1 Tramore Ath

    SATURDAY 6th OCTOBER

    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1
    Passage 2 v 1 Fermoy, Rockenham Park,
    St Mary’s 2 v 4 Crosshaven,
    Carrigaline Utd A 4 v 1 Leeside,
    Cobh Wanderers 5 v 0 Wilton Utd


    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2
    Bandon 4 v 2 Glasheen,
    Mayfield Utd 6 v 4 Kilreen Celtic,
    U.C.C. Academicals off Youghal Utd, The Farm, 2pm (P.McAuliffe
    Last edited by localledgend; 06/10/2018 at 7:17 PM.

  14. #1674
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    SUNDAY 7th OCTOBER

    BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION
    U.C.C. A 0 v 3 Douglas Hall, The Farm, 10.45am (E.McNally)
    Avondale Utd 2 v 0 College Corinthians, Avondale Park, 10.45am (T.Kelleher)
    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1
    Park Utd 4 v 2 Blarney Utd, Brigown Park, 10.45am (JP.Grey)
    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2
    Corinthians Academicals 0 v 2 Avondale Utd A, Castletreasure, 10.45am (A.Butti

  15. #1675
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Weekend Fixtures

    FRIDAY 12th OCTOBER

    MUNSTER JUNIOR CUP 1ST ROUND
    Douglas Hall v UCC United, Moneygourney, 7.45pm (R.O.Leary)
    St Mary’s v OBS FC, St Mary’s Park, 7.30pm (T.Goggin)
    Blarney Utd v Everton, O’Shea Park, 7.30pm (JP.Grey)
    SATURDAY 13th OCTOBER


    MUNSTER JUNIOR CUP 1ST ROUND
    Passage v Wilton Utd, Rockenham Park, 2pm (P.Braganza)
    College Corinthians v Cork International FC, Castletreasure, 2pm (P.McAuliffe)
    Planet Cork FC v Bandon, Mayfield Community School, 2.30pm (CBL)

    SUNDAY 14th OCTOBER


    MUNSTER JUNIOR CUP 1ST ROUND
    Rockmount v Leeside, Rockmount Park, 10.45am (J.Walsh)
    Fermoy v Youghal Utd, Carrig Park, 10.45am (M.Rajszczak)
    Ringmahon Rgs B v Carrigaline Utd, Ringmahon Park, 10.45am (T.Goggin)
    Avondale Utd v Mayfield Utd, Avondale Park, 10.45am (R.O.Leary)
    Satellite Taxi’s v Cobh Wanderers, Deerpark CBS Secondary School, 10.45am (CBL)
    Kilreen Celtic v Bunratty FC, Murphy’s Farm, 12noon (P.McAuliffe)
    Glasheen v Clonakility, Murphy’s Farm, 12noon (C.Braganza)
    Ringmahon Rgs v Carrigaline Utd A, Ringmahon Park, 1.30pm (K.O.Sullivan)
    Avondale Utd A v Crookstown FC, Avondale Park 2pm (T.Kelleher)

  16. #1676
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    FRIDAY 12th OCTOBER

    MUNSTER JUNIOR CUP 1ST ROUND
    Douglas Hall 1 v 0 UCC United,

    St Mary’s 2 v 1 OBS FC,
    Blarney Utd off Everton,

    SATURDAY 13th OCTOBER


    MUNSTER JUNIOR CUP 1ST ROUND
    Passage 0 v 1 Wilton Utd,
    College Corinthians 4 v 1 Cork International FC,
    Planet Cork FC 0 v 3 Bandon,

    SUNDAY 14th OCTOBER


    MUNSTER JUNIOR CUP 1ST ROUND
    Rockmount 1 v 1 Leeside, Rockmount Park, 10.45am (J.Walsh)
    AET 3 pens 4
    Fermoy 5 v 3 Youghal Utd,
    Ringmahon Rgs B 2 v 3 AET, Carrigaline Utd,
    Avondale Utd 6 v 0 Mayfield Utd,
    Satellite Taxi’s 5 v 1 Cobh Wanderers,
    Kilreen Celtic 3 v 6 Bunratty FC,
    Glasheen 0 v 3 Clonakility,
    Ringmahon Rgs 1 v 1 Carrigaline Utd A,
    Avondale Utd A 3 v 1 Crookstown FC, )
    AET 5 pens 4
    Last edited by localledgend; 15/10/2018 at 7:46 AM.

  17. #1677
    Apprentice TheRock's Avatar
    Joined
    Feb 2010
    Location
    South
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Did Ringmahon Vs Carrigaline A finish a draw? No extra time?

  18. #1678
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    Quote Originally Posted by TheRock View Post
    Did Ringmahon Vs Carrigaline A finish a draw? No extra time?
    1-1 after 90 mins and extra time. Ringmahon advance after a 5-3 penalty shootout

  19. #1679
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    FRIDAY 19th OCTOBER

    FAI JUNIOR CUP 3RD ROUND
    Rockmount v Cobh Wandreres, Rockmount Park, 7.45pm (J.Walsh)
    Leeview Ath v Blarney Utd, Mayfield Community School, 7.45pm (AUL)

    SATURDAY 20th OCTOBER

    FAI JUNIOR CUP 3RD ROUND
    Carrigaline Utd v Bandon, Ballea Park, 2pm (P.Braganza)
    Lakewood Ath v Midleton, Ovens, 2pm (AUL)
    Rathcoole Rovers v Tramore Ath, Rathcoole, 2pm (AUL)
    Macroom v Douglas Hall, Murrayfield, 2pm (AUL)
    BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION
    College Corinthians v Ringmahon Rgs B, 2pm (JP.Grey)
    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2
    Youghal Utd v Mayfield Utd, Adrath Park, 2pm (C.Braganza)

    SUNDAY 21st OCTOBER


    FAI JUNIOR CUP 3RD ROUND
    Fermoy v Everton, Carrig Park, 10.45am (D.Coleman)
    Cathedral Celtic v Carrigaline Utd B, Farefield, 10.45am (AUL)
    St John Bosco’s v Passage, Dungourney, 2pm (AUL)
    Ringmahon Rgs v Doolan’s Cow, Ringmahon Park, 2.30pm (S.O.Flynn)

    BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION
    U.C.C. A v Leeds, The Farm, 10.45am (T.Kelleher)

    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1
    Wilton Utd v St Mary’s, Pat Bowdren Park, 10.45am (T.Goggin)

    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2
    Kilreen Celtic v U.C.C. Academicald, Murphy’s Farm, 10.45am (P.McAuliffe)
    Glasheen v Douglas Hall Ath, Murphy’s Farm, 10.45am (M.Rajszczak)

  20. #1680
    Youth Team
    Joined
    Aug 2018
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post
    FRIDAY 19th OCTOBER

    FAI JUNIOR CUP 3RD ROUND
    Rockmount 1 v 2 Cobh Wandreres, Rockmount Park, 7.45pm (J.Walsh)
    Leeview Ath 2 v 4 Blarney Utd, Mayfield Community School, 7.45pm (AUL)

    SATURDAY 20th OCTOBER

    FAI JUNIOR CUP 3RD ROUND
    Carrigaline Utd 3 v 2 Bandon, Ballea Park, 2pm (P.Braganza)
    Lakewood Ath 4 v 1 Midleton, Ovens, 2pm (AUL)
    Rathcoole Rovers 2 v 1 Tramore Ath, Rathcoole, 2pm (AUL)
    Macroom 5 v 2 Douglas Hall, Murrayfield, 2pm (AUL)


    BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION
    College Corinthians 3 v 2 Ringmahon Rgs B, 2pm (JP.Grey)

    SUNDAY 21st OCTOBER


    FAI JUNIOR CUP 3RD ROUND
    Fermoy 3 v 1 Everton, Carrig Park, 10.45am (D.Coleman)
    Cathedral Celtic 2 v 4 Carrigaline Utd B, Farefield, 10.45am (AUL)
    St John Bosco’s 3 v 0 Passage, Dungourney, 2pm (AUL)
    Ringmahon Rgs 4 v 3 Doolan’s Cow, Ringmahon Park, 2.30pm (S.O.Flynn)


    BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION
    U.C.C. A 2 v 2 Leeds, The Farm, 10.45am (T.Kelleher)
    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1
    Wilton Utd 1 v 0 St Mary’s, Pat Bowdren Park, 10.45am (T.Goggin)


    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2
    Kilreen Celtic 3 v 4 U.C.C. Academicald, Murphy’s Farm, 10.45am (P.McAuliffe)
    Glasheen 2 v 4 Douglas Hall Ath, Murphy’s Farm, 10.45am (M.Rajszczak)


    BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2
    Youghal Utd 8 v 0 Mayfield Utd, Adrath Park, 2pm (C.Braganza)

Page 84 of 85 FirstFirst ... 347482838485 LastLast

Similar Threads

  1. Munster Senior League
    By Chiefscout in forum Rubbish
    Replies: 3
    Last Post: 14/08/2012, 5:22 PM
  2. Munster Junior League
    By collcorforever in forum Junior League
    Replies: 16
    Last Post: 10/02/2009, 9:54 AM
  3. Munster Junior League
    By collcorforever in forum Intermediate Leagues
    Replies: 9
    Last Post: 16/01/2009, 10:06 AM
  4. Munster senior and junior cup
    By LmkSnr in forum Women's Football
    Replies: 2
    Last Post: 02/11/2008, 6:31 PM

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •