Magicme
20/02/2007, 5:24 PM
FIRST DIVISION
SERIES NO. 1
Thurs. 8 March Dundalk v Finn Harps Oriel Park 7.45 pm
Fri. 9 March Athlone Town v Kilkenny City Lissywoollen 7.45 pm
Fri. 9 March Monaghan United v Wexford Youths Kingspan Century Pk 8.00 pm
Fri. 9 March Shelbourne v Kildare County Tolka Park 8.00 pm
Sat. 10 March Cobh Ramblers v Limerick 37 St. Colman's Park 7.45 pm
SERIES NO. 2
Fri. 16 March Kilkenny City v Dundalk Buckley Park 7.30 pm
Fri. 16 March Limerick 37 v Athlone Town Jackman Park 7.45 pm
Fri. 16 March Finn Harps v Shelbourne Finn Park 8.00 pm
Sat. 17 March Kildare County v Monaghan United Station Road 7.30 pm
Sun. 18 March Wexford Youths v Cobh Ramblers Newcastle 2.30 pm
SERIES NO. 3
Fri. 23 March Athlone Town v Wexford Youths Lissywoollen 7.45 pm
Fri. 23 March Limerick 37 v Kildare County Jackman Park 7.45 pm
Fri. 23 March Monaghan United v Kilkenny City Kingspan Century Pk 8.00 pm
Fri. 23 March Shelbourne v Dundalk Tolka Park 8.00 pm
Sat. 24 March Cobh Ramblers v Finn Harps St. Colman's Park 7.45 pm
SERIES NO. 4
Thurs. 29 March Dundalk v Athlone Town Oriel Park 7.45 pm
Fri. 30 March Kilkenny City v Shelbourne Buckley Park 7.30 pm
Fri. 30 March Finn Harps v Monaghan United Finn Park 8.00 pm
Sat. 31 March Kildare County v Cobh Ramblers Station Road 7.30 pm
Sun. 1 April Wexford Youths v Limerick 37 Newcastle 2.30 pm
MIDWEEK – LEAGUE CUP FIRST ROUND
SERIES NO. 5
Fri. 6 April Limerick 37 v Finn Harps Jackman Park 7.45 pm
Fri. 6 April Monaghan United v Dundalk Kingspan Century Pk 8.00 pm
Fri. 6 April Shelbourne v Athlone Town Tolka Park 8.00 pm
Sat. 7 April Cobh Ramblers v Kilkenny City St. Colman's Park 7.45 pm
Sun. 8 April Wexford Youths v Kildare County Newcastle 2.30 pm
SERIES NO. 6
Thurs. 12 April Dundalk v Cobh Ramblers Oriel Park 7.45 pm
Fri. 13 April Kilkenny City v Limerick 37 Buckley Park 7.30 pm
Fri. 13 April Athlone Town v Kildare County Lissywoollen 7.45 pm
Fri. 13 April Finn Harps v Wexford Youths Finn Park 8.00 pm
Fri. 13 April Shelbourne v Monaghan United Tolka Park 8.00 pm
SERIES NO. 7
Fri. 20 April Limerick 37 v Dundalk Jackman Park 7.45 pm
Fri. 20 April Monaghan United v Athlone Town Kingspan Century Pk 8.00 pm
Sat. 21 April Kildare County v Finn Harps Station Road 7.30 pm
Sat. 21 April Cobh Ramblers v Shelbourne St. Colman's Park 7.45 pm
Sun. 22 April Wexford Youths v Kilkenny City Newcastle 2.30 pm
SERIES NO. 8
Thurs. 26 April Dundalk v Wexford Youths Oriel Park 7.45 pm
Fri. 27 April Kilkenny City v Kildare County Buckley Park 7.30 pm
Fri. 27 April Athlone Town v Finn Harps Lissywoollen 7.45 pm
Fri. 27 April Monaghan United v Cobh Ramblers Kingspan Century Pk 8.00 pm
Fri. 27 April Shelbourne v Limerick 37 Tolka Park 8.00 pm
SERIES NO. 9
Fri. 4 May Limerick 37 v Monaghan United Jackman Park 7.45 pm
Fri. 4 May Finn Harps v Kilkenny City Finn Park 8.00 pm
Sat. 5 May Kildare County v Dundalk Station Road 7.30 pm
Sat. 5 May Cobh Ramblers v Athlone Town St. Colman's Park 7.45 pm
Sun. 6 May Wexford Youths v Shelbourne Newcastle 2.30 pm
MIDWEEK – LEAGUE CUP SECOND ROUND
SERIES NO. 10
Fri. 11 May Kilkenny City v Athlone Town Buckley Park 7.30 pm
Fri. 11 May Limerick 37 v Cobh Ramblers Jackman Park 7.45 pm
Fri. 11 May Finn Harps v Dundalk Finn Park 8.00 pm
Sat. 12 May Kildare County v Shelbourne Station Road 7.30 pm
Sun. 13 May Wexford Youths v Monaghan United Newcastle 2.30 pm
SERIES NO. 11
Thurs. 17 May Dundalk v Kilkenny City Oriel Park 7.45 pm
Fri. 18 May Athlone Town v Limerick 37 Lissywoollen 7.45 pm
Fri. 18 May Monaghan United v Kildare County Kingspan Century Pk 8.00 pm
Fri. 18 May Shelbourne v Finn Harps Tolka Park 8.00 pm
Sat. 19 May Cobh Ramblers v Wexford Youths St. Colman's Park 7.45 pm
SERIES NO. 12
Thurs. 24 May Dundalk v Shelbourne Oriel Park 7.45 pm
Fri. 25 May Kilkenny City v Monaghan United Buckley Park 7.30 pm
Fri. 25 May Finn Harps v Cobh Ramblers Finn Park 8.00 pm
Sat. 26 May Kildare County v Limerick 37 Station Road 7.30 pm
Sun. 27 May Wexford Youths v Athlone Town Newcastle 2.30 pm
SERIES NO. 13 - MIDWEEK
TBC Athlone Town v Dundalk Lissywoollen TBC
TBC Cobh Ramblers v Kildare County St. Colman's Park TBC
TBC Limerick 37 v Wexford Youths Jackman Park TBC
TBC Monaghan United v Finn Harps Kingspan Century Pk TBC
TBC Shelbourne v Kilkenny City Tolka Park TBC
SERIES NO. 14
Thurs. 31 May Dundalk v Monaghan United Oriel Park 7.45 pm
Fri. 1 June Kilkenny City v Cobh Ramblers Buckley Park 7.30 pm
Fri. 1 June Athlone Town v Shelbourne Lissywoollen 7.45 pm
Fri. 1 June Finn Harps v Limerick 37 Finn Park 8.00 pm
Sat. 2 June Kildare County v Wexford Youths Station Road 7.30 pm
WEEKEND ENDING SUNDAY 10th JUNE – NO FIXTURES
WEEKEND ENDING SUNDAY 17th JUNE – FAI FORD CUP SECOND ROUND
SERIES NO. 15
Fri. 22 June Limerick 37 v Kilkenny City Jackman Park 7.45 pm
Fri. 22 June Wexford Youths v Finn Harps Newcastle 7.45 pm
Fri. 22 June Monaghan United v Shelbourne Kingspan Century Pk 8.00 pm
Sat. 23 June Kildare County v Athlone Town Station Road 7.30 pm
Sat. 23 June Cobh Ramblers v Dundalk St. Colman's Park 7.45 pm
SERIES NO. 16 - MIDWEEK
TBC . Athlone Town v Monaghan United Lissywoollen TBC
TBC Dundalk v Limerick 37 Oriel Park TBC
TBC Finn Harps v Kildare County Finn Park TBC
TBC Kilkenny City v Wexford Youths Buckley Park TBC
TBC Shelbourne v Cobh Ramblers Tolka Park TBC
SERIES NO. 17
Fri. 29 June Limerick 37 v Shelbourne Jackman Park 7.45 pm
Fri. 29 June Wexford Youths v Dundalk Newcastle 7.45 pm
Fri. 29 June Finn Harps v Athlone Town Finn Park 8.00 pm
Sat. 30 June Kildare County v Kilkenny City Station Road 7.30 pm
Sat. 30 June Cobh Ramblers v Monaghan United St. Colman's Park 7.45 pm
MIDWEEK – LEAGUE CUP QUARTER-FINALS
SERIES NO. 1
Thurs. 8 March Dundalk v Finn Harps Oriel Park 7.45 pm
Fri. 9 March Athlone Town v Kilkenny City Lissywoollen 7.45 pm
Fri. 9 March Monaghan United v Wexford Youths Kingspan Century Pk 8.00 pm
Fri. 9 March Shelbourne v Kildare County Tolka Park 8.00 pm
Sat. 10 March Cobh Ramblers v Limerick 37 St. Colman's Park 7.45 pm
SERIES NO. 2
Fri. 16 March Kilkenny City v Dundalk Buckley Park 7.30 pm
Fri. 16 March Limerick 37 v Athlone Town Jackman Park 7.45 pm
Fri. 16 March Finn Harps v Shelbourne Finn Park 8.00 pm
Sat. 17 March Kildare County v Monaghan United Station Road 7.30 pm
Sun. 18 March Wexford Youths v Cobh Ramblers Newcastle 2.30 pm
SERIES NO. 3
Fri. 23 March Athlone Town v Wexford Youths Lissywoollen 7.45 pm
Fri. 23 March Limerick 37 v Kildare County Jackman Park 7.45 pm
Fri. 23 March Monaghan United v Kilkenny City Kingspan Century Pk 8.00 pm
Fri. 23 March Shelbourne v Dundalk Tolka Park 8.00 pm
Sat. 24 March Cobh Ramblers v Finn Harps St. Colman's Park 7.45 pm
SERIES NO. 4
Thurs. 29 March Dundalk v Athlone Town Oriel Park 7.45 pm
Fri. 30 March Kilkenny City v Shelbourne Buckley Park 7.30 pm
Fri. 30 March Finn Harps v Monaghan United Finn Park 8.00 pm
Sat. 31 March Kildare County v Cobh Ramblers Station Road 7.30 pm
Sun. 1 April Wexford Youths v Limerick 37 Newcastle 2.30 pm
MIDWEEK – LEAGUE CUP FIRST ROUND
SERIES NO. 5
Fri. 6 April Limerick 37 v Finn Harps Jackman Park 7.45 pm
Fri. 6 April Monaghan United v Dundalk Kingspan Century Pk 8.00 pm
Fri. 6 April Shelbourne v Athlone Town Tolka Park 8.00 pm
Sat. 7 April Cobh Ramblers v Kilkenny City St. Colman's Park 7.45 pm
Sun. 8 April Wexford Youths v Kildare County Newcastle 2.30 pm
SERIES NO. 6
Thurs. 12 April Dundalk v Cobh Ramblers Oriel Park 7.45 pm
Fri. 13 April Kilkenny City v Limerick 37 Buckley Park 7.30 pm
Fri. 13 April Athlone Town v Kildare County Lissywoollen 7.45 pm
Fri. 13 April Finn Harps v Wexford Youths Finn Park 8.00 pm
Fri. 13 April Shelbourne v Monaghan United Tolka Park 8.00 pm
SERIES NO. 7
Fri. 20 April Limerick 37 v Dundalk Jackman Park 7.45 pm
Fri. 20 April Monaghan United v Athlone Town Kingspan Century Pk 8.00 pm
Sat. 21 April Kildare County v Finn Harps Station Road 7.30 pm
Sat. 21 April Cobh Ramblers v Shelbourne St. Colman's Park 7.45 pm
Sun. 22 April Wexford Youths v Kilkenny City Newcastle 2.30 pm
SERIES NO. 8
Thurs. 26 April Dundalk v Wexford Youths Oriel Park 7.45 pm
Fri. 27 April Kilkenny City v Kildare County Buckley Park 7.30 pm
Fri. 27 April Athlone Town v Finn Harps Lissywoollen 7.45 pm
Fri. 27 April Monaghan United v Cobh Ramblers Kingspan Century Pk 8.00 pm
Fri. 27 April Shelbourne v Limerick 37 Tolka Park 8.00 pm
SERIES NO. 9
Fri. 4 May Limerick 37 v Monaghan United Jackman Park 7.45 pm
Fri. 4 May Finn Harps v Kilkenny City Finn Park 8.00 pm
Sat. 5 May Kildare County v Dundalk Station Road 7.30 pm
Sat. 5 May Cobh Ramblers v Athlone Town St. Colman's Park 7.45 pm
Sun. 6 May Wexford Youths v Shelbourne Newcastle 2.30 pm
MIDWEEK – LEAGUE CUP SECOND ROUND
SERIES NO. 10
Fri. 11 May Kilkenny City v Athlone Town Buckley Park 7.30 pm
Fri. 11 May Limerick 37 v Cobh Ramblers Jackman Park 7.45 pm
Fri. 11 May Finn Harps v Dundalk Finn Park 8.00 pm
Sat. 12 May Kildare County v Shelbourne Station Road 7.30 pm
Sun. 13 May Wexford Youths v Monaghan United Newcastle 2.30 pm
SERIES NO. 11
Thurs. 17 May Dundalk v Kilkenny City Oriel Park 7.45 pm
Fri. 18 May Athlone Town v Limerick 37 Lissywoollen 7.45 pm
Fri. 18 May Monaghan United v Kildare County Kingspan Century Pk 8.00 pm
Fri. 18 May Shelbourne v Finn Harps Tolka Park 8.00 pm
Sat. 19 May Cobh Ramblers v Wexford Youths St. Colman's Park 7.45 pm
SERIES NO. 12
Thurs. 24 May Dundalk v Shelbourne Oriel Park 7.45 pm
Fri. 25 May Kilkenny City v Monaghan United Buckley Park 7.30 pm
Fri. 25 May Finn Harps v Cobh Ramblers Finn Park 8.00 pm
Sat. 26 May Kildare County v Limerick 37 Station Road 7.30 pm
Sun. 27 May Wexford Youths v Athlone Town Newcastle 2.30 pm
SERIES NO. 13 - MIDWEEK
TBC Athlone Town v Dundalk Lissywoollen TBC
TBC Cobh Ramblers v Kildare County St. Colman's Park TBC
TBC Limerick 37 v Wexford Youths Jackman Park TBC
TBC Monaghan United v Finn Harps Kingspan Century Pk TBC
TBC Shelbourne v Kilkenny City Tolka Park TBC
SERIES NO. 14
Thurs. 31 May Dundalk v Monaghan United Oriel Park 7.45 pm
Fri. 1 June Kilkenny City v Cobh Ramblers Buckley Park 7.30 pm
Fri. 1 June Athlone Town v Shelbourne Lissywoollen 7.45 pm
Fri. 1 June Finn Harps v Limerick 37 Finn Park 8.00 pm
Sat. 2 June Kildare County v Wexford Youths Station Road 7.30 pm
WEEKEND ENDING SUNDAY 10th JUNE – NO FIXTURES
WEEKEND ENDING SUNDAY 17th JUNE – FAI FORD CUP SECOND ROUND
SERIES NO. 15
Fri. 22 June Limerick 37 v Kilkenny City Jackman Park 7.45 pm
Fri. 22 June Wexford Youths v Finn Harps Newcastle 7.45 pm
Fri. 22 June Monaghan United v Shelbourne Kingspan Century Pk 8.00 pm
Sat. 23 June Kildare County v Athlone Town Station Road 7.30 pm
Sat. 23 June Cobh Ramblers v Dundalk St. Colman's Park 7.45 pm
SERIES NO. 16 - MIDWEEK
TBC . Athlone Town v Monaghan United Lissywoollen TBC
TBC Dundalk v Limerick 37 Oriel Park TBC
TBC Finn Harps v Kildare County Finn Park TBC
TBC Kilkenny City v Wexford Youths Buckley Park TBC
TBC Shelbourne v Cobh Ramblers Tolka Park TBC
SERIES NO. 17
Fri. 29 June Limerick 37 v Shelbourne Jackman Park 7.45 pm
Fri. 29 June Wexford Youths v Dundalk Newcastle 7.45 pm
Fri. 29 June Finn Harps v Athlone Town Finn Park 8.00 pm
Sat. 30 June Kildare County v Kilkenny City Station Road 7.30 pm
Sat. 30 June Cobh Ramblers v Monaghan United St. Colman's Park 7.45 pm
MIDWEEK – LEAGUE CUP QUARTER-FINALS