brendy_éire
04/03/2004, 7:40 PM
SERIES NO. 1
Fri. 19 March Cork City v Dublin City Turner’s Cross 7.45 pm
Fri. 19 March St. Patrick’s Athletic v Derry City Richmond Park 7.45 pm
Fri. 19 March Shelbourne v Shamrock Rovers Tolka Park 7.45 pm
Fri. 19 March Waterford United v Drogheda United R.S.C. 7.45 pm
Sat. 20 March Longford Town v Bohemians Flancare Park 7.45 pm
SERIES NO. 2
Thurs. 25 March Dublin City v Longford Town Tolka Park 7.45 pm
Fri. 26 March Bohemians v Waterford United Dalymount Park 7.45 pm
Fri. 26 March Drogheda United v St. Patrick’s Athletic United Park 7.45 pm
Fri. 26 March Shamrock Rovers v Cork City Richmond Park 7.45 pm
Sat. 27 March Derry City v Shelbourne Brandywell 7.30 pm
SERIES NO. 3
Fri. 2 April St. Patrick’s Athletic v Bohemians Richmond Park 7.45 pm
Fri. 2 April Shelbourne v Drogheda United Tolka Park 7.45 pm
Fri. 2 April Waterford United v Dublin City R.S.C. 7.45 pm
Sat. 3 April Derry City v Shamrock Rovers Brandywell 7.30 pm
Sat. 3 April Longford Town v Cork City Flancare Park 7.45 pm
MIDWEEK - SERIES NO. 4
TBC Bohemians v Shelbourne Dalymount Park TBC
TBC Cork City v Waterford United Turner’s Cross TBC
TBC Drogheda United v Derry City United Park TBC
TBC Dublin City v St. Patrick’s Athletic Tolka Park TBC
TBC Shamrock Rovers v Longford Town Richmond Park TBC
SERIES NO. 5
Fri. 9 April Drogheda United v Shamrock Rovers United Park 7.45 pm
Fri. 9 April St. Patrick’s Athletic v Cork City Richmond Park 7.45 pm
Fri. 9 April Shelbourne v Dublin City Tolka Park 7.45 pm
Fri. 9 April Waterford United v Longford Town R.S.C. 7.45 pm
Sat. 10 April Derry City v Bohemians Brandywell 7.30 pm
MIDWEEK -SERIES NO. 6
TBC Bohemians v Drogheda United Dalymount Park TBC
TBC Cork City v Shelbourne Turner’s Cross TBC
TBC Dublin City v Derry City Tolka Park TBC
TBC Longford Town v St. Patrick’s Athletic Flancare Park TBC
TBC Shamrock Rovers v Waterford United Richmond Park TBC
SERIES NO. 7
Fri. 16 April Bohemians v Shamrock Rovers Dalymount Park 7.45 pm
Fri. 16 April Drogheda United v Dublin City United Park 7.45 pm
Fri. 16 April St. Patrick’s Athletic v Waterford United Richmond Park 7.45 pm
Fri. 16 April Shelbourne v Longford Town Tolka Park 7.45 pm
Sat. 17 April Derry City v Cork City Brandywell 7.30 pm
SERIES NO. 8
Thurs. 22 April Dublin City v Bohemians Tolka Park 7.45 pm
Fri. 23 April Cork City v Drogheda United Turner’s Cross 7.45 pm
Fri. 23 April St. Patrick’s Athletic v Shamrock Rovers Richmond Park 7.45 pm
Fri. 23 April Waterford United v Shelbourne R.S.C. 7.45 pm
Sat. 24 April Longford Town v Derry City Flancare Park 7.45 pm
SERIES NO. 9
Fri. 30 April Bohemians v Cork City Dalymount Park 7.45 pm
Fri. 30 April Drogheda United v Longford Town United Park 7.45 pm
Fri. 30 April Shamrock Rovers v Dublin City Richmond Park 7.45 pm
Fri. 30 April Shelbourne v St. Patrick’s Athletic Tolka Park 7.45 pm
Sat. 1 May Derry City v Waterford United Brandywell 7.30 pm
MIDWEEK – LEAGUE CUP GROUPS – SERIES NO. 1
Group 1
TBC Cork City v Kerry League Turner's Cross TBC (Cobh Ramblers – no fixture)
Group 2
TBC Waterford United v Kilkenny City R.S.C. TBC
(Limerick – no fixture)
Group 3
TBC Kildare County v Athlone Town Station Road TBC
(Longford Town – no fixture)
Group 4
TBC Derry City v Finn Harps Brandywell TBC
(Monaghan United – no fixture)
Group 5
TBC Galway United v Sligo Rovers Terryland Park TBC
(Mayo League – no fixture)
Group 6
TBC Bray Wanderers v U.C.D. Carlisle Grounds TBC (Shamrock Rovers – no fixture)
Group 7
TBC St. Patrick's Athletic v Dublin City Richmond Park TBC
(Shelbourne – no fixture)
Group 8
TBC Dundalk v Bohemians Oriel Park TBC
(Drogheda United – no fixture)
SERIES NO. 10
Thurs. 6 May Dublin City v Cork City Tolka Park 7.45 pm
Fri. 7 May Bohemians v Longford Town Dalymount Park 7.45 pm
Fri. 7 May Drogheda United v Waterford United United Park 7.45 pm
Fri. 7 May Shamrock Rovers v Shelbourne Richmond Park 7.45 pm
Sat. 8 May Derry City v St. Patrick’s Athletic Brandywell 7.30 pm
MIDWEEK – LEAGUE CUP GROUPS – SERIES NO. 2
Group 1
TBC Cobh Ramblers v Cork City St. Colman’s Park TBC
(Kerry League – no fixture)
Group 2
TBC Limerick v Waterford United Pike Rovers SG TBC
(Kilkenny City – no fixture)
Group 3
TBC Longford Town v Kildare County Flancare Park TBC
(Athlone Town – no fixture)
Group 4
TBC Monaghan United v Derry City Century Homes Park TBC
(Finn Harps – no fixture)
Group 5
TBC Mayo League v Galway United Mile Bush TBC
(Sligo Rovers - no fixture)
Group 6
TBC Shamrock Rovers v Bray Wanderers Richmond Park TBC
(U.C.D. – no fixture)
Group 7
TBC Shelbourne v St. Patrick's Athletic Tolka Park TBC
(Dublin City – no fixture)
Group 8
TBC Drogheda United v Dundalk United Park TBC
(Bohemians – no fixture)
SERIES NO. 11
Fri. 14 May Cork City v Shamrock Rovers Turner’s Cross 7.45 pm
Fri. 14 May St. Patrick’s Athletic v Drogheda United Richmond Park 7.45 pm
Fri. 14 May Shelbourne v Derry City Tolka Park 7.45 pm
Fri. 14 May Waterford United v Bohemians R.S.C. 7.45 pm
Sat. 15 May Longford Town v Dublin City Flancare Park 7.45 pm
Fri. 19 March Cork City v Dublin City Turner’s Cross 7.45 pm
Fri. 19 March St. Patrick’s Athletic v Derry City Richmond Park 7.45 pm
Fri. 19 March Shelbourne v Shamrock Rovers Tolka Park 7.45 pm
Fri. 19 March Waterford United v Drogheda United R.S.C. 7.45 pm
Sat. 20 March Longford Town v Bohemians Flancare Park 7.45 pm
SERIES NO. 2
Thurs. 25 March Dublin City v Longford Town Tolka Park 7.45 pm
Fri. 26 March Bohemians v Waterford United Dalymount Park 7.45 pm
Fri. 26 March Drogheda United v St. Patrick’s Athletic United Park 7.45 pm
Fri. 26 March Shamrock Rovers v Cork City Richmond Park 7.45 pm
Sat. 27 March Derry City v Shelbourne Brandywell 7.30 pm
SERIES NO. 3
Fri. 2 April St. Patrick’s Athletic v Bohemians Richmond Park 7.45 pm
Fri. 2 April Shelbourne v Drogheda United Tolka Park 7.45 pm
Fri. 2 April Waterford United v Dublin City R.S.C. 7.45 pm
Sat. 3 April Derry City v Shamrock Rovers Brandywell 7.30 pm
Sat. 3 April Longford Town v Cork City Flancare Park 7.45 pm
MIDWEEK - SERIES NO. 4
TBC Bohemians v Shelbourne Dalymount Park TBC
TBC Cork City v Waterford United Turner’s Cross TBC
TBC Drogheda United v Derry City United Park TBC
TBC Dublin City v St. Patrick’s Athletic Tolka Park TBC
TBC Shamrock Rovers v Longford Town Richmond Park TBC
SERIES NO. 5
Fri. 9 April Drogheda United v Shamrock Rovers United Park 7.45 pm
Fri. 9 April St. Patrick’s Athletic v Cork City Richmond Park 7.45 pm
Fri. 9 April Shelbourne v Dublin City Tolka Park 7.45 pm
Fri. 9 April Waterford United v Longford Town R.S.C. 7.45 pm
Sat. 10 April Derry City v Bohemians Brandywell 7.30 pm
MIDWEEK -SERIES NO. 6
TBC Bohemians v Drogheda United Dalymount Park TBC
TBC Cork City v Shelbourne Turner’s Cross TBC
TBC Dublin City v Derry City Tolka Park TBC
TBC Longford Town v St. Patrick’s Athletic Flancare Park TBC
TBC Shamrock Rovers v Waterford United Richmond Park TBC
SERIES NO. 7
Fri. 16 April Bohemians v Shamrock Rovers Dalymount Park 7.45 pm
Fri. 16 April Drogheda United v Dublin City United Park 7.45 pm
Fri. 16 April St. Patrick’s Athletic v Waterford United Richmond Park 7.45 pm
Fri. 16 April Shelbourne v Longford Town Tolka Park 7.45 pm
Sat. 17 April Derry City v Cork City Brandywell 7.30 pm
SERIES NO. 8
Thurs. 22 April Dublin City v Bohemians Tolka Park 7.45 pm
Fri. 23 April Cork City v Drogheda United Turner’s Cross 7.45 pm
Fri. 23 April St. Patrick’s Athletic v Shamrock Rovers Richmond Park 7.45 pm
Fri. 23 April Waterford United v Shelbourne R.S.C. 7.45 pm
Sat. 24 April Longford Town v Derry City Flancare Park 7.45 pm
SERIES NO. 9
Fri. 30 April Bohemians v Cork City Dalymount Park 7.45 pm
Fri. 30 April Drogheda United v Longford Town United Park 7.45 pm
Fri. 30 April Shamrock Rovers v Dublin City Richmond Park 7.45 pm
Fri. 30 April Shelbourne v St. Patrick’s Athletic Tolka Park 7.45 pm
Sat. 1 May Derry City v Waterford United Brandywell 7.30 pm
MIDWEEK – LEAGUE CUP GROUPS – SERIES NO. 1
Group 1
TBC Cork City v Kerry League Turner's Cross TBC (Cobh Ramblers – no fixture)
Group 2
TBC Waterford United v Kilkenny City R.S.C. TBC
(Limerick – no fixture)
Group 3
TBC Kildare County v Athlone Town Station Road TBC
(Longford Town – no fixture)
Group 4
TBC Derry City v Finn Harps Brandywell TBC
(Monaghan United – no fixture)
Group 5
TBC Galway United v Sligo Rovers Terryland Park TBC
(Mayo League – no fixture)
Group 6
TBC Bray Wanderers v U.C.D. Carlisle Grounds TBC (Shamrock Rovers – no fixture)
Group 7
TBC St. Patrick's Athletic v Dublin City Richmond Park TBC
(Shelbourne – no fixture)
Group 8
TBC Dundalk v Bohemians Oriel Park TBC
(Drogheda United – no fixture)
SERIES NO. 10
Thurs. 6 May Dublin City v Cork City Tolka Park 7.45 pm
Fri. 7 May Bohemians v Longford Town Dalymount Park 7.45 pm
Fri. 7 May Drogheda United v Waterford United United Park 7.45 pm
Fri. 7 May Shamrock Rovers v Shelbourne Richmond Park 7.45 pm
Sat. 8 May Derry City v St. Patrick’s Athletic Brandywell 7.30 pm
MIDWEEK – LEAGUE CUP GROUPS – SERIES NO. 2
Group 1
TBC Cobh Ramblers v Cork City St. Colman’s Park TBC
(Kerry League – no fixture)
Group 2
TBC Limerick v Waterford United Pike Rovers SG TBC
(Kilkenny City – no fixture)
Group 3
TBC Longford Town v Kildare County Flancare Park TBC
(Athlone Town – no fixture)
Group 4
TBC Monaghan United v Derry City Century Homes Park TBC
(Finn Harps – no fixture)
Group 5
TBC Mayo League v Galway United Mile Bush TBC
(Sligo Rovers - no fixture)
Group 6
TBC Shamrock Rovers v Bray Wanderers Richmond Park TBC
(U.C.D. – no fixture)
Group 7
TBC Shelbourne v St. Patrick's Athletic Tolka Park TBC
(Dublin City – no fixture)
Group 8
TBC Drogheda United v Dundalk United Park TBC
(Bohemians – no fixture)
SERIES NO. 11
Fri. 14 May Cork City v Shamrock Rovers Turner’s Cross 7.45 pm
Fri. 14 May St. Patrick’s Athletic v Drogheda United Richmond Park 7.45 pm
Fri. 14 May Shelbourne v Derry City Tolka Park 7.45 pm
Fri. 14 May Waterford United v Bohemians R.S.C. 7.45 pm
Sat. 15 May Longford Town v Dublin City Flancare Park 7.45 pm